KŁOKOCIN
Wybierz język
Polish English German Spanish
Licznik odwiedzin


Regionalne media
Od połowy stycznia rozpoczęły się prace związane z II etapem budowy kanalizacji w naszej dzielnicy. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców których dotyczy ten etap. O terminie spotkania poinformujemy na stronie internetowej a także poprzez ogłoszenia w sklepach i kościele.

Więcej…

 

 

Dzisio babcia i dziadek, a piyrwej starka i starzik. Kery mioł takich starzikōw to mo każdy w pamiynci fajne spōmniynia... ta izbetka w kerej to u starzikōw stoł pod ścianōm stōł, zawsze wyszkrōbiōnym serwetym przikryty, nad nim wisiały dwa świynte obrozki, a w pojszczodku wisioł Pōnbōczek na krziżu przibity... 

Więcej…

 

Zwyczaj jaki już chyba prawie na dobre zaniknął w naszych domach to szkubani piyrzo. Zwyczajem było , że w domach kaj była dziołcha chowało się gyńsi , by przed weselym w wianie usuć cerze z piyrzo pierzina i zegłowki .
Dawniej przy takich szkubaniach dochodziło nawet do zeswatanio młodej panny z kawalerym, było wtedy prawie pewne, że na drugo jesiyń będzie zaś u kogo szkubać piyrze.

Więcej…

 

12 stycznia odbyło się XXIV Spotkanie Seniorów naszej dzielnicy, na które zaproszono osoby które ukończyły 75 rok życia.Spotkanie poprzedziła uroczysta Msza św. w kościele św. Józefa w Kłokocinie a którą sprawował ksiądz senior Eugeniusz Mencel.

Więcej…

 

Niedowno było napisane - nieważne kaj – „Mijejcie Kokoczyń bo to dziura dechami zabito, a jak tam piyrszy ałtobus przijechoł to go na gynsim rynku rukcugym nawracali” ! Chyba tyn ktoś to napisoł ze zowiści bo przeca my tu teraz momy firma na firmie nawet URZĄD CELNY. Jaaa jeszcze w 50-tych latach to nasza wieś była tako dziura ale nie dechami zabito! Mieli my tam wszysko oprócz kościoła do kerego my tyrali 3 km. do Boguszowic.

Więcej…

 
          
 

Niech przy żywicznym zapachu strojonej choinki,

upłyną piękne chwile polskiej Wigilii:

przy wspólnie śpiewanej kolędzie ,

z upragnionym gościem przy stole

i w rodzinnym, pełnym radości gronie.

Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia

i wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku

życzy

Rada i Zarząd Dzielnicy

 
Pogoda
Linki

Tu podaj tekst alternatywny

Reklama
Cytat dnia
Tylko miłość jest siłą, co złagodzić może ból świata.
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
prosze czekac...
prosze czekac..