KŁOKOCIN

W najbliższy poniedziałek, 17 grudnia rusza IV Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie na rybnickim rynku.
W ramach imprezy od 17 do 23 grudnia trwać będzie tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy, a w dniach 21-22 grudnia (piątek – sobota) zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji: m.in. animacje dla dzieci, przedstawienia jasełkowe, koncert kolęd, pokaz rzeźbienia w lodzie i zagroda reniferów.

Więcej…

 
Anna Stronczek zwyciężyła w XXVII Konkursie Gawędziarzy zorganizowanym przez Rybnickie Centrum Kultury. Gawędę o kultywowaniu muzycznych tradycji w Kłokocinie doceniła również publiczność, która w trakcie uroczystej gali w Teatrze Ziemi Rybnickiej przyznała Annie Stronczek swoją nagrodę. III miejsce zdobył także Mieszkaniec naszej dzielnicy Alojzy Krawczyk za gawędę "o wymarzonych wywczasach na Mazurach"
 

12 listopada Pan Stanisław Chrószcz skończył 92 lata. Jest najstarszym mieszkańcem naszej dzielnicy. Z tej okazji sędziwego jubilata odwiedzili przedstawiciele Rady Dzielnicy wręczając  list gratulacyjny oraz wiązankę kwiatów. Drogiemu Jubilatowi życzymy jeszcze wielu lat życia w zdrowiu, szczęściu i rodzinnym cieple.

 
Corocznie po zakończeniu sezonu lotowego, Koło Hodowców Gołębi Pocztowych organizuje spotkanie podsumowujące miniony sezon.Tegoroczne spotkanie które w ostatnich latach organizowane jest z osobami towarzyszącymi odbyło się 10 listopada w restauracji "Amelia".W części oficjalnej spotkania wręczono nagrody dla najlepszych hodowców i ich gołębi, wręczono także Puchar Rady Dzielnicy który otrzymuje hodowca z największą ilością punktów w lotach zagranicznych (pow.750 km).W tym sezonie Puchar Rady Dzielnicy otrzymał p. Kula Janusz.

Więcej…

 
Już w najbliższą, świąteczną niedzielę (11 listopada) dzień otwarty na krytej pływalni w Boguszowicach. Na chętnych czeka cały dzień relaksu i sportowych wrażeń w bardzo niskich cenach. Już od 6.00 rano aż do zamknięcia o 22.00 z pływalni krytej korzystać będzie można za przysłowiową złotówkę.

Więcej…

 
W dniach 27 i 28 października Rada Dzielnicy zorganizowała wycieczkę samorządową w której udział wzięli przedstawiciele większości organizacji społecznych działających w Kłokocinie.Podczas wycieczki uczestnicy zapoznali się z historią powstania Browaru "Żywiec" a także sposóbem warzenia piwa oraz wystawą wyrobów browaru.

Więcej…

 
Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele rzymskokatolickim od X wieku.Wyznaczył je na 1 listopada papież Jan XI w 935 roku. Dzień ten kojarzy się ze zniczami, grobami bliskich osób, cmentarzem, pamięcią o tych, którzy odeszli do wieczności.                       

Więcej…

 
Wybierz język
Polish English German Spanish
Reklama
Cytat dnia
Nie wiedziałem nic trwając w niewzruszonej wierze, że nie minął czas okrutnych cudów.
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
prosze czekac...
prosze czekac..
Pogoda