KŁOKOCIN
Wybierz język
Polish English German Spanish
Licznik odwiedzin


Regionalne media

Zwyczaj jaki już chyba prawie na dobre zaniknął w naszych domach to szkubani piyrzo. Zwyczajem było , że w domach kaj była dziołcha chowało się gyńsi , by przed weselym w wianie usuć cerze z piyrzo pierzina i zegłowki .
Dawniej przy takich szkubaniach dochodziło nawet do zeswatanio młodej panny z kawalerym, było wtedy prawie pewne, że na drugo jesiyń będzie zaś u kogo szkubać piyrze.

Więcej…

 

12 stycznia odbyło się XXIV Spotkanie Seniorów naszej dzielnicy, na które zaproszono osoby które ukończyły 75 rok życia.Spotkanie poprzedziła uroczysta Msza św. w kościele św. Józefa w Kłokocinie a którą sprawował ksiądz senior Eugeniusz Mencel.

Więcej…

 

Niedowno było napisane - nieważne kaj – „Mijejcie Kokoczyń bo to dziura dechami zabito, a jak tam piyrszy ałtobus przijechoł to go na gynsim rynku rukcugym nawracali” ! Chyba tyn ktoś to napisoł ze zowiści bo przeca my tu teraz momy firma na firmie nawet URZĄD CELNY. Jaaa jeszcze w 50-tych latach to nasza wieś była tako dziura ale nie dechami zabito! Mieli my tam wszysko oprócz kościoła do kerego my tyrali 3 km. do Boguszowic.

Więcej…

 
          
 

Niech przy żywicznym zapachu strojonej choinki,

upłyną piękne chwile polskiej Wigilii:

przy wspólnie śpiewanej kolędzie ,

z upragnionym gościem przy stole

i w rodzinnym, pełnym radości gronie.

Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia

i wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku

życzy

Rada i Zarząd Dzielnicy

 

Wielopokoleniowe Spotkanie Opłatkowe stało się już tradycją przedszkola. Co roku dla rodzin naszych wychowanków, mieszkańców dzielnicy i władz miasta przedstawiamy Jasełka. W ten wyjątkowy dzień dzieci ukazują nam historię Bożego Narodzenia, która jest ubarwiona śpiewem i tańcem.

Więcej…

 

W najbliższy poniedziałek, 17 grudnia rusza IV Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie na rybnickim rynku.
W ramach imprezy od 17 do 23 grudnia trwać będzie tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy, a w dniach 21-22 grudnia (piątek – sobota) zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji: m.in. animacje dla dzieci, przedstawienia jasełkowe, koncert kolęd, pokaz rzeźbienia w lodzie i zagroda reniferów.

Więcej…

 
Pogoda
Linki

Tu podaj tekst alternatywny

Reklama
Cytat dnia
Tak bardzo pragniemy urzeczywistnienia marzeń, ale w chwili ich spełnienia, nie wiemy co z nimi zrobić.
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
prosze czekac...
prosze czekac..