KŁOKOCIN
Wybierz język
Polish English German Spanish
Licznik odwiedzin


Regionalne media
17 stycznia o godzinie 18.00 sala DK w Boguszowicach była zapełniona po brzegi oglądającymi wystawę prac autorstwa ks. Andrzeja Gruszki. Gdybyśmy mieli zmieścić w jednym słowie opis przedstawionego wernisażu, to wyraz „twarze” byłby najbardziej adekwatny. Niektórzy mogli rozpoznać swoje twarze widziane oczami artysty, dostrzec w nich głębię i rys, który im samym umyka niekiedy.  

Więcej…

 

W kwietniu, Ojciec Święty Franciszek dokonana kanonizacji dwóch swoich poprzedników: Jana XXIII i Jana Pawła II. To bardzo uroczyste wydarzenie, dlatego też z tej okazji Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i św. M. M. Kolbego w Mysłowicach - Janowie Miejskim organizuje pielgrzymkę do Watykanu. 

Więcej…

 

15 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 19 odbyło się Adwentowe Spotkanie Misyjne, którego celem było zebranie środków finansowych na pomoc dzieciom z Senegalu. Wprowadzeniem do spotkania była prezentacja multimedialna ukazująca ciężką sytuację materialną i społeczną żyjących tam ludzi. Wciąż jeszcze nie wszyscy mieszkańcy Senegalu mają dostęp do wody pitnej. Wiele dzieci nie uczęszcza do szkoły ze względu na brak pieniędzy. Koszt kształcenia jednego dziecka przez cały rok szkolny wynosi tylko 100 EURO. Dzięki ofiarności mieszkańców Kłokocina zebraliśmy na ten cel 1525 zł.

Więcej…

 

Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu ,które zorganizowała Rada Dzielnicy Kłokocin. Uroczystość poprzedzona Mszą św. w intencji żywych i zmarłych działaczy samorządowych, a także wszystkich organizacji społecznych działających w Kłokocinie odbyła się 20 grudnia w restauracji "Amelia".

Więcej…

 
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Kłokocinie zorganizowało w dniu 30 listopada spotkanie barbórkowe pod nazwą
" Gwarki 2013 ". Według tradycji górniczej, przy golonku, piwie i biesiadnej piosence miło spędziło czas ponad 80 osób.

Więcej…

 
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na Adwentowe Spotkanie Misyjne które odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w sali gimnastycznej SP-19 w Kłokocinie.Celem spotkania jest zebranie środków finansowych na pomoc dzieciom w Senegalu.


Więcej…

 

18 października w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyła się wystawa malarstwa ks. Andrzeja Gruszki. W 2006 roku,  jak sam mówi, zaprzyjaźnił się z Vincentem van Goghiem.  W 2012 r. miał wernisaż w Katowicach - Murckach w restauracji "Zielona Gęś". Malarstwo to jego fascynacja, miłość i życie.

Więcej…

 
Linki

Tu podaj tekst alternatywny

Reklama
Cytat dnia
Najpiękniejszą rzeczą, której może doświadczyć człowiek, jest tajemnica.
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
prosze czekac...
prosze czekac..
Mapa