KŁOKOCIN
Wybierz język
Polish English German Spanish
Licznik odwiedzin


Regionalne media

Niech przy żywicznym zapachu strojonej choinki,

upłyną piękne chwile polskiej Wigilii:

przy wspólnie śpiewanej kolędzie ,

z upragnionym gościem przy stole

i w rodzinnym, pełnym radości gronie.

Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia

i wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku

życzy

Rada i Zarząd Dzielnicy

 

Wielopokoleniowe Spotkanie Opłatkowe stało się już tradycją przedszkola. Co roku dla rodzin naszych wychowanków, mieszkańców dzielnicy i władz miasta przedstawiamy Jasełka. W ten wyjątkowy dzień dzieci ukazują nam historię Bożego Narodzenia, która jest ubarwiona śpiewem i tańcem.

Więcej…

 

W najbliższy poniedziałek, 17 grudnia rusza IV Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie na rybnickim rynku.
W ramach imprezy od 17 do 23 grudnia trwać będzie tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy, a w dniach 21-22 grudnia (piątek – sobota) zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji: m.in. animacje dla dzieci, przedstawienia jasełkowe, koncert kolęd, pokaz rzeźbienia w lodzie i zagroda reniferów.

Więcej…

 
Anna Stronczek zwyciężyła w XXVII Konkursie Gawędziarzy zorganizowanym przez Rybnickie Centrum Kultury. Gawędę o kultywowaniu muzycznych tradycji w Kłokocinie doceniła również publiczność, która w trakcie uroczystej gali w Teatrze Ziemi Rybnickiej przyznała Annie Stronczek swoją nagrodę. III miejsce zdobył także Mieszkaniec naszej dzielnicy Alojzy Krawczyk za gawędę "o wymarzonych wywczasach na Mazurach"
 

12 listopada Pan Stanisław Chrószcz skończył 92 lata. Jest najstarszym mieszkańcem naszej dzielnicy. Z tej okazji sędziwego jubilata odwiedzili przedstawiciele Rady Dzielnicy wręczając  list gratulacyjny oraz wiązankę kwiatów. Drogiemu Jubilatowi życzymy jeszcze wielu lat życia w zdrowiu, szczęściu i rodzinnym cieple.

 
Corocznie po zakończeniu sezonu lotowego, Koło Hodowców Gołębi Pocztowych organizuje spotkanie podsumowujące miniony sezon.Tegoroczne spotkanie które w ostatnich latach organizowane jest z osobami towarzyszącymi odbyło się 10 listopada w restauracji "Amelia".W części oficjalnej spotkania wręczono nagrody dla najlepszych hodowców i ich gołębi, wręczono także Puchar Rady Dzielnicy który otrzymuje hodowca z największą ilością punktów w lotach zagranicznych (pow.750 km).W tym sezonie Puchar Rady Dzielnicy otrzymał p. Kula Janusz.

Więcej…

 
Już w najbliższą, świąteczną niedzielę (11 listopada) dzień otwarty na krytej pływalni w Boguszowicach. Na chętnych czeka cały dzień relaksu i sportowych wrażeń w bardzo niskich cenach. Już od 6.00 rano aż do zamknięcia o 22.00 z pływalni krytej korzystać będzie można za przysłowiową złotówkę.

Więcej…

 
Pogoda
Linki

Tu podaj tekst alternatywny

Reklama
Cytat dnia
Zastanów się raz, zanim coś dasz, dwa- zanim przyjmiesz i tysiąc zanim zażądasz..
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
prosze czekac...
prosze czekac..